שירותים אקולוגיים (שירותי קומפוסט), שירותים ביולוגיים

מה זה שירותים אקולוגיים? ומה ההבדל בינם לבין שירותים ביולוגיים?

שירותים אקולוגיים (שירותי קומפוסט) הן סוג של אסלה יבשה, שבה הפרשת האדם מתפרקת במיכל עם מיקרואורגניזמים אירוביים.
תהליך הפירוק הופך את הפסולת המוצקה לקומפוסט שניתן להשתמש בו בחקלאות או ביישומים אחרים.
ישנם יתרונות רבים לשימוש בשירותים אקולוגיים בהשוואה לשירותים עם שטיפה מסורתית. לשירותי קומפוסט אין ריח, אין צורך במים לתפעול ומייצרים הרבה פחות פסולת מאשר אסלות הדחה קונבנציונליות.
שירותי קומפוסט משתמשות בכמות קטנה של מים כדי ליצור את התנאים הדרושים לפירוק טבעי של פסולת אנושית. ההפרשות האנושיות מעורבבות עם נסורת, אזוב כבול או חומר אחר העשיר בפחמן. יש להחליף חומר זה כל שלושה חודשים כדי להבטיח פירוק תקין של ההפרשות.
התהליך מתחיל כאשר אתה משתמש לראשונה בשירותים. בדלי של השירותים יהיה קצת נסורת או אזוב כבול, ואז ברגע שהוא מתערבב עם השתן והצואה הנסורת משמשת ככיסוי לשליטה בריחות.

איפה משתמשים בשירותים אקולוגיים?

שירותים ביולוגיים משמשות במקומות רבים, כגון בתים, בתי ספר, מסעדות, בתי מלון ומבני ציבור אחרים.
שירותי קומפוסט הופכות לפופולריות גם בעולם המתפתח מכיוון שהם דורשים פחות מים ואינם צריכים להיות מחוברים למערכת ביוב.

מה זה שירותים ביולוגיים?

אסלה ביולוגית היא סוג של אסלה המיועדת לקומפוסט פסולת אנושית, במגוון שיטות. העיצוב הנפוץ ביותר כולל מיכל עם צינור כניסה, המקבל את הפסולת הנוזלית. למיכל צינור יציאה דרכו ניתן לפנות את הפסולת המוצקה. לאחר מכן ניתן לרוקן את המיכל מעת לעת ולהשאיר אותו לפירוק עד שנתיים לפני שיידרש הריקון הבא.
האסלה הביולוגית היא מערכת תברואה אקולוגית המשתמשת באורגניזמים חיים לטיפול בפסולת אנושית. הפסולת מפורקת על ידי חיידקים, פטריות ופרוטוזואה בתהליך המייצר תוצרי לוואי טבעיים כמו מים ופחמן דו חמצני.

האם שירותים אקולוגיים דומים לשירותים ביולוגיים?

שירותים אקולוגיים אינם זהים לשירותים ביולוגיים. שירותים ביולוגיים עשויים מחומרים טבעיים כמו אזוב כבול או נסורת. הם נועדו לפרק פסולת אנושית למים נקיים וקומפוסט.
ההבדל העיקרי בין אסלות קומפוסט לשירותים ביולוגיים הוא ששירותי קומפוסט עושים שימוש בפירוק אירובי כדי לפרק פסולת אנושית וחומר אורגני לחומוס שיכול לשמש כדשן לצמחים.
אסלות קומפוסט אינן מייצרות כל סוג של מים שמישים או כל דבר שניתן להשתמש בו למטרות השקיה, מה שאומר שהן דורשות מקור מים חיצוני כדי לשטוף אותן החוצה.

דילוג לתוכן